Domy z bali nie tylko w górach

domy drewniane w gorach

Myśląc o domach z drewna prawie zawsze przed oczy przywodzą nam się widoki rodem z góry czy innych miejsc, w których poziom urbanistyki nie jest na najwyższym poziomie. W budownictwie (w przekonaniu większości ludzi) już dawno odeszło się od takich domów. Taki stereotyp jest mimo wszystko krzywdzący i nie daje pełnej informacji. Domy drewniane potrafią być nie tylko ładne, ale i funkcjonalne i luksusowe.

Wszystko zależy oczywiście od architekta i ekipy budowlanej. Dzisiejsze domy z drewna mogą być połączeniem drewna oraz szkła, czy innych popularnych materiałów. Nic nie stoi na przeszkodzie by stworzyć dom drewniany, który będzie odpowiadał najnowszym krzykom mody architektury. Umiejętne wykorzystanie i łączenie materiałów świadczy o kunszcie i pomysłowości twórcy- a takich przecież w Polsce dzisiaj nie brakuje.

Można też postawić na klasyczne, folklorystyczne domy z bali. Nikt przecież nie powiedział, że budując dom należy podążać za najnowszymi trendami. Nie ma nic złego w nawiązywaniu do tradycji, albo po prostu przejmowania jej w całości. Warto jednak przy tym dodać, że staromodny wygląd nie musi iść w parze ze staromodnym wnętrzem (zwłaszcza jeżeli chodzi o sprawy techniczne, jak kanalizacja czy ogrzewanie). Tutaj najnowsze rozwiązania są jak najbardziej wskazane. Drewniane wnętrze jednak ma coś w sobie i na pewno będzie kuszące dla wielu osób, które zamierzają wybudować swój własny dom.

Budowa domów drewnianych może i nie jest najpopularniejsza, jednak na pewno jest możliwa do wykonania i na pewno jest możliwe cieszenie się własnym, drewnianym domem. Warto pamiętać o takiej możliwości już na etapie planowania budowy. Podążanie za własnymi marzeniami jest zawsze wskazane.