Schody Wrocław do domu z bala

schody Wrocław

Drewniane schody Wrocław do domu z bala

Drewniane schody, to element budynku, który pozwala na swobodne przechodzenie pomiędzy jego kondygnacjami. Schody Opole mogą posiadać konstrukcję samonośną, jak i być osadzone na betonowej wylewce. Schody Wrocław wyróżniają się estetycznym wyglądem oraz urozmaicają wizerunek każdego domu. Dopasowanie schodów do domu z bala wcale nie jest trudne. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na kolor, który nie musi być identyczny. Powinien być jednak podobny do barwy ścian lub podłogi. Dopuszczalna jest różnica jednego tonu – o jeden ton jaśniej lub jeden ton ciemniej. Takie schody powinny wyglądać jak przedłużenie podłogi. Trzeba również zachować spójność estetyczną. Szczególnie warto zdecydować się na drewno jesionowe lub dębowe. Dlaczego to te rodzaje cieszą się największą popularnością?

Schody jesionowe – najważniejsze zalety

Schody jesionowe Opole mają naprawdę dużo zalet. Najważniejszą z nich jest ich twardość. Niektóre odmiany jesionu potrafią być bowiem twardsze nawet od dębu. Cechuje je biel w jasnożółtym lub jasnobrązowym zabarwieniu. Schody jesionowe Śląsk są odporne na ścieranie, a ich drewno jest elastyczne, dzięki czemu można je łatwo wyginać. Ma gładką strukturę oraz jest odporne na kurczenie i pęknięcia. Dodatkowo jesion jest prosty w obróbce oraz daje możliwość polerowania i pokrycia lakierem. Ważnym elementem jest odpowiednia konserwacja schodów. Dbając o nią, schody jesionowe Wrocław będą zachwycać przez wiele lat. Schody ażurowe wykonane z jesionu kosztują około 7-8 tysięcy złotych, natomiast za schody dywanowe płaci się między 13 a 24 tysiące złotych.

Schody dębowe – najważniejsze zalety

Jeżeli chcesz zdecydować się na schody dębowe Opole, również będziesz zachwycony. Dąb od zawsze jest uznawany za symbol siły. Może przetrwać nawet 700 lat. Nie inaczej jest ze schodami produkowanymi z jego drewna. Schody dębowe Śląsk cieszą się wysoką odpornością na ścieranie, zarysowania lub innego rodzaju uszkodzenia. Są trwałe i twarde. Schody dębowe Wrocław cechują się wyrafinowanym wizerunkiem, który nadaje się do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Będą pasować do każdego rodzaju pomieszczeń, w tym oczywiście do domów z bala. Są łatwe w obróbce, łatwo poddają się wyginaniu oraz bez problemu można je sklejać. Dobrze przyjmują farbę, dzięki czemu pozwalają się zabarwić na każdy kolor. Można także łączyć drewno z metalem i szkłem. Nowoczesne usługi, takie jak wycinanie laserem Gdańsk w metalu, pozwalają na tworzenie pięknych balustrad, idealnie pasujących do dębowych schodów. Niejeden producent wyrobów metalowych ma w ofercie możliwość wykonania balustrady. Mimo wysokiej ceny, schody Śląsk z dębu są dobrą inwestycją w każdy dom.